GRoZA i przemoc w grach komputerowych

Historia filmu / prezentacji zaczęła się w czasie trwania lekcji polskiego w Liceum, pani magister chciała poruszyć temat przemocy w grach komputerowych. Aby lekcja była barwniejsza zwróciła się do kolegi z pytaniem o wykonanie prezentacji na ten temat. Bliżej nieokreślonym sposobem :-] przechwyciłem ten temat i w niedługim czasie urzeczywistniłem.

Pojawiła się również idea, aby użyć filmiku do prezentacji maturalnej, jednak między czasie zmieniły się zasady prezentowania i oceniania egzaminu ustnego z j. polskiego. Z tego pomysłu wycofałem się po otrzymaniu listy tematów do wyboru (wybrałem coś bardziej – „z branży” 🙂 )

Film zyskał wielu fanów którym podobała się muzyka i screeny z gier oraz kilku krytyków, którzy nie mogli dopatrzyć się sensu oraz fabuły, czy też myśli przewodniej – bądź się z nią nie zgadzali.

Prezentacja została wysłana na festiwal filmowy, jednak ze względu na „niepoprawność polityczną” (krytykowanie działań zbrojnych USA w Afganistanie) została cichaczem zdyskwalifikowana.